Дуже багато останнім часом говорять про фінансову незалежність. Про те, що всі мають прагнути до неї. Чи так це? І чи це можливо? Спробуємо знайти відповіді ці запитання. Що таке фінансова незалежність? Фінансова незалежність – стан, в якому ваші витрати покриваються за рахунок пасивного доходу. Пасивний дохід – дохід, який не потребує вашої активної та постійної роботи. Це дохід від різноманітних інвестицій. Пасивний дохід – це результат тривалої та копіткої роботи зі своїми фінансами, фінансової дисципліни.
Фінансово-незалежна людина може обирати свою діяльність без огляду на гроші. Він може займатися тим, що взагалі не приносить грошей, але йому дуже подобається. Зауважте, я не кажу, що він може собі купити все, що забажає. Бо – цей шлях – утопія. Дуже складно або навіть майже неможливо створити такий капітал, пасивний дохід з якого задовольнятиме будь-які ваші примхи, чи то сніг посеред пляжу, і пляж на гірськолижному курорті. Та це й не треба.
Шлях до фінансової незалежності, виховує людину, робить її ціліснішою і такій людині не потрібно самостверджуватись за рахунок грошей та дорогих речей. Чи може звичайна людина, яка працює за наймом, стати фінансово незалежною? Скоріш за все ні. Якщо не брати до уваги дуже високооплачуваних найманих працівників. Фінансова незалежність – шлях підприємця.
У зв’язку з цим хочу запропонувати новий термін – фінансова автономія. Фінансова автономія – це достатній захід фінансової свободи, що дозволяє людині вибирати якоюсь мірою, де і як працювати і як жити, а не плазати перед начальством на нелюбимій роботі, оскільки втративши її, їй просто не буде на що жити. Фінансова автономія доступна кожній працюючій людині. Вона передбачає наявність тактичного та стратегічного резерву, пенсійного плану та страхового захисту.
Небагато розтлумачу: тактичний резерв – сума грошей дорівнює 6-12 місячним доходам. Ця така «подушка безпеки» для непередбаченого випадку – звільнення з роботи, хвороба, непередбачуваний ремонт тощо. Стратегічний резерв, пенсійний план – капітал на той час, коли людина відійде від справ і відпочиватиме (просто – піде на пенсію). Страховий захист – у разі втрати працездатності, отже, і доходу. Для першого пункту просто підійде депозит у банку. А другий та третій пункт махом закриваються накопичувальним страхуванням життя. Таким чином, щоб бути на шляху до фінансової автономії, необхідно мінімум мати банківський депозит і поліс страхування життя. Це базовий рівень. Його можна розширювати за рахунок інших інструментів, прагнути фінансової безпеки. Однак для більшості людей добре матиме хоча б це.
ellen | Страховий брокер
Phone: +38 (068) 288-04-53
E-mail: info@ellen.insure