Будь-який бізнес – це поєднання фінансової звітності, спільної діяльності працівників та прийняття відповідальних рішень безпосередньо самими органами влади. Одним із основних «китів» є бухгалтерія чи економічний відділ, від роботи якого часто залежить як подальший розвиток будь-якого бізнесу, а й можливість його існування загалом. Тому організація бухгалтерського обліку потребує уважного підходу та дотримання низки правил. Найчастіше керівник просто не може самостійно створити бухгалтерію, внаслідок відсутності досвіду або знань. Навіть якщо за короткий час вдалося знайти досвідчених співробітників, які пропрацювали у цій сфері багато років, це зовсім не означає, що керівник не повинен розбиратися у фінансовому аспекті. Навпаки, фінансовий аспект усього процесу завжди має бути пріоритетним. Оптимальний варіант – самоосвіта або відвідування спеціальних курсів, завдяки яким ви зможете спростити для себе створення фінансового відділу.
Будь-яка відомча організація починається з підбору персоналу. Як правило, цим питанням займається відділ кадрів, який на основі переваг та вимог формує пропозицію на посаду. В ідеалі найкраще вибирати кандидатів, які мають досвід роботи не менше року, але якщо людина дійсно зарекомендувала себе як досвідчений та ерудований потенційний співробітник, варто придивитися до цього варіанту. Не забувайте про вікові обмеження. Краще вибирати претендента середнього віку або не старше 60 років, тому що витривалість такого працівника сильно відрізнятиметься від витривалості активної молодої людини. Варто зустрітися з кількома потенційними співробітниками і лише потім зробити висновок про те, хто зможе впоратися з такою відповідальною роботою. Навіть якщо кандидат не виправдав їхніх очікувань у перші кілька днів роботи, його не слід звільняти з роботи, оскільки кожна людина пристосовується по-різному.
Поки йде пошук кандидата, не можна забувати про робоче місце та створення архіву документації. Робоче місце має бути обладнане в обов’язковому порядку, щоб співробітник ні чого не потребував і міг безперешкодно виконувати свою роботу. Насамперед необхідно встановити бухгалтерські програми, які допоможуть працівникові витрачати мінімум часу на підготовку бухгалтерської звітності та відповідний обіг документів. Основною діяльністю бухгалтерії є тотальний контроль за фінансовим становищем всього підприємства та надання до органів усіх необхідних даних, на підставі яких надалі коригуються всі дії та рішення. Не забувайте, що розподіл усіх фінансових активів здійснюється спільно з керівництвом, тому відповідальність за всю діяльність завжди буде розподілена між співробітниками бухгалтерії та керівництвом.

 

ellen | бухгалтерія

Phone: +38 (068) 288-04-53
E-mail: lviv@ellen.tax